United KingdomUnited Kingdom

Výměnný pobyt s Francií

 

Výměnný pobyt se studenty gymnázia Lycée Georges Brassens z města Rive-de-Gier se uskuteční ve školním roce 2018/2019. První část je plánována v termínu 4.-14.10.2018, kdy pojedeme my, třebíčští studenti a učitelé do Rive-de-Gier. Odjezd bude ve čtvrtek 4.10. v dopoledních hodinách společně na letiště do Vídně, odlet do Lyonu se společností Easyjet ve 13.55. Návrat opět letecky 14.10. v dopoledních hodinách na letiště do Vídně, společný návrat do Třebíče kolem poledne nebo po poledni.

Program pobytu bude zaměřen na jazyky, divadlo a sportovní aktivity. Počítáme s jednodenním výletem do Lyonu a dalšími zhruba dvěma výlety za památkami v oblasti pobytu. Bydlet budeme většinou v rodinách studentů francouzské školy, výjimečně pak v pokojích hostelového typu v místním divadle (vše bude upřesněno před odjezdem v září).

Cena zpáteční letenky v tuto chvíli vychází na necelých 1500 Kč, potřebuji podepsané závazné přihlášky a zaplacení zálohy 1500 Kč, abych mohla koupit letenky hromadně co nejdřív (cena letenek může stoupat). Zaplacená záloha je současně storno poplatkem, v případě, že byste se z jakéhokoli důvodu nemohli pobytu zúčastnit. Pokud se vám podaří zajistit náhradníka, je možno storno poplatek snížit.

Další náklady (kromě ceny letenek) na pobyt ve Francii v říjnu odhaduji na zhruba 4000 až 5400 Kč (bude nutné zaplatit cestu do Vídně na letiště a zpět, cestu z lyonského letiště do Rive-de-Gier, náklady na dopravu během výletů ve Francii (nebo potom v květnu v ČR), vstupné na památky, částečně si budeme platit i jídlo (některé obědy, svačiny dle vlastního uvážení).

Druhá část pobytu se uskuteční v první polovině května, kdy přijedou francouzští studenti k nám, opět zhruba na 10 dní. Termín bude upřesněn pravděpodobně na podzim. Na programu bude návštěva našeho města, školy, výlety do okolí a další společné aktivity. Pokud se přihlásíte k účasti na výměnném pobytu, pak vaše přihláška platí pro obě části: v říjnu i květnu. Francouzským studentům jste povinni v květnu zajistit ubytování a částečně stravu nejlépe ve vašich rodinách (po domluvě lze i jinak), i zde prosím počítejte s nějakými náklady na dopravu na výlety a vstupné.

Další informace vám dodám průběžně. Můžete se dále ptát na cokoli nejlépe osobně, případně i emailem (lucie.machova.cz@gmail.com) nebo telefonicky (733122832).

Lucie Machová, organizátorka výměnného pobytu

 

Závaznou přihlášku prosím odevzdejte nejpozději do úterý 3.4.2018.

Jméno a příjmení:

Bydliště:

E-mail:

Telefon:

Mohu být hostitelem dívky/chlapce/je to jedno (máme pro něj/ni samostatný pokoj)

Podpis zákonného zástupce: