United KingdomUnited Kingdom

Charitativní jarmark

V pondělí 26. března se na Gymnáziu Třebíč konal charitativní jarmark. Dobrovolníci z řad žáků dostali za úkol připravit občerstvení dle svého výběru, které se v onen den prodávalo právě na chodbách gymnázia. Každá třída dostala určené místo, kde svůj stánek otevřela. Stánky samozřejmě fungovaly pouze o přestávkách, vedení i kantoři však vyšli hladovcům vstříc a menší zpoždění žáků při příchodu do hodiny – s plnýma rukama podomácky vytvořených dobrot, tolerovali.

Škála výběru byla opravdu široká. Na každém poschodí byly postaveny minimálně dva stánky. Vybrali si jak milovníci sladkých zákusků jako dortíků, buchet a sušenek, tak “masožravci”, pro které byly připraveny různé bagety, slané záviny a podobně. Dokonce se našlo pár nadšenců zdravého životního stylu, kteří pro své spolužáky a kantory nachystali plno zdravých, vegetariánských či veganských pochutin. Není tedy divu, že byla škola lehce naruby. O přestávkách se totiž třídy vylidnily a chodby byly naopak k prasknutí plné žáků.

Tato akce se v naší škole konala poprvé, mnozí z nás se proto obávali, jak vlastně bude vypadat, jestli vše půjde podle plánu. Jarmark ale dopadl nad očekávání dobře. Samozřejmě, jak se říká – bez práce nejsou koláče a ani tato akce není výjimkou. Právě hladký průběh zajistila skupina žáků z tzv. “fiktivní firmy” pod vedením paní učitelky Honsové.

Myslím, že premiéra jarmarku na třebíčském gymnáziu prospěla na výbornou. Velké díky patří jak organizátorům a amatérským šéfkuchařům, tak šikovným strávníkům. Nám všem společně se totiž podařilo vybrat téměř 15 000 Kč. Utržené peníze poputují na dobrou věc, Gymnázium Třebíč je věnuje Oblastní charitě Třebíč – Stacionáři Úsměv a Domovince na vybudování terapeutické zahrady.

Vzhledem k takovému úspěchu se s největší pravděpodobností z charitativního jarmarku stane jedna z dalších tradičních akcí našeho gymnázia. Žáci (i ti budoucí) se tedy nejspíše mohou těšit na další podobné události.

Natálie Řezáčová, 3.B