MDDr. Marcel Dzurňák začal po ukončení základní školy studovat na třebíčském gymnáziu. Maturoval v roce 2009 s vyznamenáním. Dále se vydal přírodovědeckým směrem. Jako vysokou školu vystudoval zubní lékařství na Masarykově univerzitě v Brně. Jeho zaměření je praktické zubní lékařství. Pracuje ve stomatologickém centru Třebíč a Jihlava. Nejraději svůj volný čas tráví se svojí rodinou a kamarády. Další náplní jeho volného času je sport, jako je například jízda na kole. I po vystudování se snaží dále vzdělávat čtením odborné literatury. Jeho profesním cílem je neustále se učit a poznávat nové věci o stomatologii a věcem jí příbuzné.
Jak vzpomínáte na studium na gymnáziu?
Ze studia spíše vzpomínám na své spolužáky než na výuku. Naše třída měla pravidelně nejhorší prospěch. Učení nebylo moc v módě. Nejvíce mě však bavily hodiny profesora Skryji a paní Kladivové.
Jak se jste se připravoval na přijímací zkoušky, co byste doporučil?
Na přijímačky a maturitu jsem se připravoval postupně od třeťáku. Jako semináře jsem si pak dával biologii, genetiku, chemii a fyziku maturitní. Tato kombinace mi přišla nejlepší. Velmi mi např. vyhovovalo učit se probíranou látku týden nebo dva dopředu a ve škole si to jen zopakovat. Na přijímací řízení na VŠ je pak nutné dokola si procházet testové otázky – vydává je každá fakulta.
Kdy jste se rozhodl pro studium stomatologie?
Pro studium stomatologie jsem se rozhodl krátce před zápisem na VŠ, dostal jsem se pak na několik medicín a zubáren, ze kterých jsem si mohl vybrat.
Myslíte si, že Vás gymnázium dobře připravilo na studium VŠ?
Jestli mě gymnázium dobře připravilo na studium VŠ? Asi ano, ale pokud chcete uspět, musí vás stomatologie bavit. Pro přírodní vědy mě právě nadchl prof. Skryja, takže za to GTR vděčím.
Jaké byly Vaše začátky po vystudování vysoké školy?
Začátků jsem se obával nejvíce. Ovšem díky studiu na vysoké škole jsem dostal různé kontakty a doporučení na místa, kde by mě mohli zaměstnat. Dnes již pracuji několikátým rokem jako zubní lékař ve stomatologickém centru v Třebíči.
Vypracovali: Šimon Kneslík, Nikolas Bobrovský, 6. G